| Ker mi je ostal še lanski dopust in sem ga morala izkoristiti do konca junija sem razmišljala kam bi se odpeljala in kaj bi bilo najbolj primerno mojim izkušnjam. Glede na to, da sem prava in čistokrvna Gorenjka je bil že skrajni čas, da obiščem tudi naše konce. Tako je padla odločitev, da sem odpravim proti Planici v dolino pod Poncami. Mislim, da sem bila zadnjič tam še v srednji šoli, kar je kar veliko let nazaj (me je malo sram ampak tako pač je). Planica je najbolj poznana po smučarskih skakalnicah in skokih, vendar pa je tudi ostala okolica zelo lepa, zanimiva, pristna. Dolino obdajajo čudovite gore, pokrajina je enostavno enkratna. Z vrha gora je ob lepem vremenu verjetno čudovit pogled na okolico in dolino. Cesta od Hrušice do Planice je bila zame (osebno) prava milina. Uživala sem na polno. Seveda bom to pot še ponovila, vendar bom zaključila par kilometrov prej. Obiskati nameravam naravni rezervat Zelenci, ki slovi po jezerih s turkizno oz. zeleno vodo. Od koder tudi izvira samo ime rezervata. A o tem več kasneje, ko si ga bom ogledala. |




