| Današnji dan se je »poklopil« na polno ampak ga še ni konec, tako da….😊. Noč je bila kratka, in sicer spet na račun mojega branja, tokrat še ene knjige avtorice Irene P. Beguš. Naša vaška knjižnica je očitno dobro založena ali pa sem imela samo srečo, ker je bilo ravno po praznikih, ko smo vsi vračali že prebrane knjige in je bila izbira res velika. Sobota je dan za »Fato« in tako sem že do kosila vse pospravila, posušila, edino likanje me še čaka ampak tudi to še bo. Mi je šlo danes vse dobro od rok, seveda pa je bil popoldan že rezerviran za naju s Hanzijem🏍️. S »ta mlajšim« sva preverila (bolj on, kot jaz ) tlak v gumah, namazala verigo, malo očistila motor in je bil le-ta pripravljen za nabiranje novih kilometrov. Za danes so bile izbrane tri destinacije in ko sem štartala od doma še nisem točno vedela, kam me bo odpeljalo. Ena je bila do morja, druga do Zagorja, tretja do Slovenske Bistrice, da si ogledam, kje je slavni Gams klub. Na koncu je zmagala tretja ampak sem šla spet malo naokoli, odkrivala kraje, kjer še nikoli nisem bila. Očitno sem bila (ali pa sem še) zapečkarica😊. Mojo pot do Rogaške Slatine sem opisala že v eni od preteklih objav, tako da se ne bi ponavljala, čeprav nisem šla povsem po isti poti ampak skoraj. V Rogaški sem obrnila proti Slovenski Bistrici. Vem, da sem šla skozi Poljčane in Križni vrh. Vmes nekaj ovinkov, ki jih še vedno nimam rada ☹ ampak je šlo in tako prispela v Slovensko Bistrico. Hitro po energijo za oba na črpalko, si ogledala še Gamsa in se pozanimala kako nazaj na Gorenjsko. Usmerili so me proti Slovenskim Konjicam, «prilezla« še v Radeče in v naselju Stranice je moj Hanzi spet dosegel okroglo številko, in sicer 7000 km. Potem pa skozi Frankolovo in Vojnik do Celja, naprej do Šempetra v Savinjski dolini, Vranskega in nazaj po stari cesti proti Domžalam. Zaradi zapor sem se znašla v Radomljah in potem nazaj domov. To pa zdaj že znam😊. Ja, kar 295 km se je nabralo danes. Popoldan super preživet, na »fotke« sem kar pozabila, je le ena o prevoženih kilometrih. Je bilo »fajn«, utrujena nisem nič, mogoče pride za mano. |


